Sigarası olmadığı için öldürülen 16 yaşındaki Mert’in cinayet soruşturması tamamlandı

- Yorumlar

Küçükçekmece sahilinde 17 Nisan’da meydana gelen olayda Atakent Sınav Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Mustafa Mert Peker, arkadaşları ile dolaşırken 3 şüpheli tarafından yolu kesildi. Mustafa Mert Peker’den sigara isteyen kişiler, Peker’in sigara içmediğini bu nedenle üzerinde sigara olmadığını söylemesi üzerine şüpheliler Peker’e saldırdı. Olay sonunda Peker hayatını kaybetti. Peker cinayetinde soruşturma tamamlandı.

Cinayeti işleyen 18’den küçük 3 tutuklu şüphelinin “Çocuğu kasten öldürmek”, “Silahla yağma”ve “Kasten yaralama” suçlarından 20 yıl ile 38 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezalarına çarptırılmaları istendi. İddianame kabul edilirse, cinayet şüphelileri önümüzdeki günlerde Bakırköy Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Cinayet şüphelisi çocuklar

Olayın detayları ortaya çıktı

Mustafa Mert Peker ve arkadaşının bankta oturduğu sırada yanlarına gelen 3 şüpheli sigara isterken, Peker sigara olmadığını söyledi. Bunun üzerine şüpheliler masada duran sigara için Bu ne diye sordu. Peker ise sigaranın kız arkadaşına ait olduğunu söyledi. Sinirlenen saldırganlar Peker’e yumruk atıp göğsünden bıçakladı ve bıçakladıktan sonra da yumruklamaya devam ettiler.

x