Kartal’da kapatılacak olan hastaneler için eylem yapacaklar

- Yorumlar

CHP Kartal İlçe Örgütü tarafından önceki gün yapılan kahvaltılı basın toplantısında Kartal’da kapatılacak ve başka ilçelere taşınacak olan 2 hastane için eylem planı geliştirileceği açıklanırken tüm Kartallılar duyarlı olmaya çağrıldı.

CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç ve CHP PM Üyesi Hüsnü Süslü tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında, Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin Tuzla’ya Yakacık Doğumevi ve Çocuk Hastanesi’nin ise Sultanbeyli’ye taşınacak olmasına karşı eylem planı geliştirileceği açıklandı.

Diğer yandan, hastanelerin Kartal’dan taşınması kararının alındığı toplantıya Kartal belediye başkanı Altınok Öz’ün neden katılmadığına ilişkin yöneltilen soruya Süslü, “Sayın Belediye Başkanı bu toplantıya katılmamışsa mutlaka bir açıklaması vardır. Onun adına konuşmam doğru olmaz.” diye cevap verdi.

Yavuz Selim Devlet Hastanesinin taşınması son 5 yılda Kartal 24 tarafından defalarca haber yapılarak gündeme getirilmişti. 5 yıl sonunda, taşınma son aşamaya geldi ve Kartal CHP tepkisini göstererek halkı duyarlı olmaya çağırdı.

İşte o dönem yapılan haberler

19 Şubat 2013Yavuz Selim Devlet Hastanesi Pendik’e Taşınıyor

25 Şubat 2013Yavuz Selim’i Taşıma Fikri Kimden Çıkmış

31 Mayıs 2013Yavuz Selim Devlet Hastanesi Nerede İnşa Edilecek?

22 Mart 2014Sancaktepe’ye dev hastane Kartal’ın elindeki Pendik’e

19 Haziran 2017Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin taşınma planı son aşamada

x