Statsız kalan Kartalspor için İstanbul içinden stadyum önerileri

- Yorumlar

Kartalspor başkanı Ali Apaydın’ın açıklamalarına göre Kartal Stadı hakkında Kartal Belediyesi tarafından çürük raporu verildi ve durum tapuya işlendi. Hatta Kartal Stadının skorboardları geçtiğimiz hafta söküldü. Stadın kısa bir süre içinde yıkılması öngörülüyor.

Peki statsız kalan Kartalspor bu sezon maçlarını nerede oynayacak? Kartalspor’un maçlarını Bulvarspor sahasında oynayacağı, hatta belediye tarafından Bulvarspor sahasında devasa yatırım yapıldığı açıklanmıştı. Fakat Bulvarspor’un oynadığı sahanın suni çim olduğu için futbol oynamak için yeterli olmadığı düşünülerek Kartalspor’un maçlarını Kartal Stadına 36 dakika uzaktaki Darıca Stadyumunda oynamasına karar verildi.

Biz de Kartal 24 olarak, eğer Kartalspor maçlarını Darıca değil de İstanbul içinde oynamak isteseydi, en uygun statlar nerede var diye araştırdık.

İşte Kartal’a yakınlığa göre sıralanmış en uygun statlar:

Statlar Kartalspor’un aradığı standart olan çim zemine göre uygun olanlardan oluşmaktadır. Yakınlık hesapları Google Haritalar tarafından yapılmıştır.

1. Pendik Stadyumu

Pendik Stadyumu, Pendikspor’un maçlarına ev sahipliği yapmaktadır. Stadyum, 2.500 kişi kapasitelidir. Kartal Stadına mesafesi 10 dakikadır. Kiralanabilirlik: Uygun

2. Maltepe Hasan Polat Stadyumu

Maltepe Stadyumu, Maltepespor’un maçlarına ev sahipliği yapmaktadır. Stadyum, 5.000 kişi kapasitelidir. Kartal Stadına mesafesi 13 dakikadır. Kiralanabilirlik: Uygun

3. Ümraniye Belediyesi Şehir Stadı

Ümraniye Belediyesi Şehir Stadı, Ümraniyespor’un maçlarına ev sahipliği yapmaktadır. Kartal Stadına mesafesi 37 dakikadır. Kiralanabilirlik: Belirsiz

Diğer seçenekler ise Avrupa Yakasında. İşte o çim statların Kartal Stadına uzaklıkları:

  • Zeytinburnu Stadyumu (Zeytinburnuspor): 56 dakika
  • Bayrampaşa Belediye Stadı (Bayrampaşaspor): 58 dakika
  • Eyüp Stadyumu (Eyüpspor): 1 saat
  • Yusuf Ziya Öniş Stadyumu (Sarıyerspor): 1 saat 3 dakika
  • Bahçelievler Stadyumu (İstanbulspor): 1 saat 7 dakika
  • Güngören 15 Temmuz Şehitler Stadyumu (Güngörenspor): 1 saat 8 dakika
  • Şenlikköy Stadyumu (Bakırköyspor): 1 saat 13 dakika

Sonuç

Araştırmamızın verdiği bu bilgilere göre, Kartalspor’un sadece mantığı öne koyarak Pendik ya da Maltepe stadını seçmesi gerekiyor. Ancak herhangi bir nedenle (ki bu maddi bir neden değilse geçersiz olmalıdır, bu takımlarla ezeli rekabet olsa da kan davası yoktur) Pendik ya da Maltepe seçilmeyeceği durumda en mantıklı seçim, eğer Ümraniye Stadında oynaması imkansız ise yakınlık bakımından Darıca’dır.

Polis görevini yapardı

Yine de güvenlik endişesinin göz önünde bulundurulmaması gerekiyor. Emniyet teşkilatı Kartalspor en güvenlikli şekilde Maltepe ya da Pendik’te maçlarını yapması için gereken her önlemi alırdı.

Hepsi suni çimde

Bu arada İstanbul’da bu sayılan stadyumların dışında oynayan yüzlerce kulüp suni çim sahada oynuyor. 2.Lig ekibi Tuzlaspor’un sahası da suni çimdir ve önceki gün Zonguldak Kömür’ü 1-0 yenerek Türkiye Kupası’nda tur atladılar. Büyükçekmece Tepecikspor ve Fatih Karagümrük de 2.Lig’de oynayan diğer kulüpler ve statları suni çimdir. Yani, Kartalspor çok rahat bir şekilde, maçlarını suni çim olan Bulvarspor Sahasında oynayabilirdi.

x