Türkiye Drone Şampiyonası İstanbul’da

- Yorumlar

Türkiye’nin ilk resmi Drone Yarışları İstanbul’da gerçekleştirildi. 40 profesyonel pilotun tasarım ve montajlarını kendilerinin yaptığı araçları ile yarıştılar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen olan organizasyona ilk kez lisanslı yarışçıların öncülük edeceği resmi bir lig olarak başlıyor. Tüm dünyada ilgi odağı olan yarışlar Türkiye Drone Şampiyonasına katılan başarılı yarışçılar Türkiye’yi yurt dışında temsil edecekler.

Türkiye Drone Şampiyonası

İnsansız hava aracı yarışları olarak tanımlanan Drone, düzenlendiği ülkelerde en iddialı ve dikkat çeken yeni nesil organizasyonların başında geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün desteği, İSBAK’ın ana sponsorluğu ve Drone Yarışçıları Derneği işbirliği ile düzenlenecek olan Türkiye Drone Şampiyonası birinci etap yarışları, lisanslı drone pilotlarının katılımıyla yapıldı.

Meraklıları için önemli bir etkinlik olan ve özel olarak hazırlanan parkurdaki yarışlarda, pilotlar tasarım ve montajlarını kendilerinin yaptığı araçlarla mücadele ettiler. Hız ve manevra kabiliyeti yüksek; tamamen kullanıcının kumanda yeteneğine dayalı olarak tasarlanan araçların yer aldığı Türkiye Drone Şampiyonası’nın birinci etap yarışlarına Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 40 lisanslı pilot katıldı.

Pilotlar iki gün boyunca yedi farklı etapta yeteneklerini sergilediler ve birincilik için mücadele ettiler.

x