Topbaş, veda yemeğinde konuştu

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa eden Kadir Topbaş, mesai arkadaşlarının düzenlediği veda yemeğinde konuştu ancak neden istifa ettiği konusunda soru işaretlerini giderecek bir açıklamada bulunamadı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa eden Kadir Topbaş için mesai arkadaşları veda yemeği düzenledi.

Burada konuşan Topbaş, “Biz makam mevkilere bağlanmış adamlar olmadığımızı, siyaseti makam ve mevki için ortaya koymadığımızı anlatmaya çalıştık” dedi.

Topbaş, ”Tarih bugünlerden, yaptığımız güzel işlerden bahsedecek. Yapılan işlerin tabi ki güzel olduğunu söyleyemiyoruz. Sizler hep yanımda, arkamda durdunuz. Mesai arkadaşlarım olarak bir dediğimi iki etmediniz. Aklımın ucundan geçmedi bu kentte belediye başkanı olurum diye, bu kentte yarın yönetici olurum diye ama takdiri yaşadığımızı biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız belediye başkanlığı görevine geldiğinde ona yardımcı olmaya çalışmıştım. Her defasında da daha iyi neler yapabiliriz de kendi katkımızla sunmaya başladık. Ama asla keşke bende burada olsaydım demedim, resmi hiçbir görev almadım” dedi.

Siyaseti mevki, makam için yapmadığını belirten Topbaş, ”Türk siyasi hayatını bunu tarihe düştü. Siyasetin makam mevki için yapılmayacağını ve gerektiği zaman onur ve şerefinle izzet-i ikbal ile Bab-ı Ali’den devlet kapısından ayrılmayı bilmenin bir gereği olduğunu göstermiş olduk” ifadelerini kullandı.

x