Ataşehir’de sokak isimlerinin değiştirilmesi problemler yaratıyor

- Yorumlar

Büyükşehir Belediyesi Ataşehir’deki bazı cadde ve sokak isimlerini değiştirmeye başladı. Bu değişikliklerin nedeni konusunda Büyükşehir’den herhangi bir açıklama gelmezken, değiştirilen sokak ve cadde isimleri de bir hayli dikkat çekici.

Ataşehir’de değişim rüzgarı esiyor. Ataşehir Belediyesi cadde ve sokakların altyapı, asfalt, park, yol vb. çalışmalarla özellikle kenar mahallelerin çehresini, omurgasını değiştirirken, Büyükşehir Belediyesi cadde ve sokak isimlerini değiştiriyor.Mahalle ve sokak sakinleri yapısal değişiklikleri alkışlarken, isim değişikliklerine tepkili.

CADDE VE SOKAK İSİMLERİ TEK TEK DEĞİŞTİRİLİYOR

Ataşehir Belediye yetkilileri, mahalle muhtarları ve cadde – sokak sakinleri isim değişiklikleri ile ilgili hiçbir şekilde bilgilendirilmediklerini söylüyorlar.

Cadde ve sokak levhalarını değiştirenlerin ellerinde meclis kararı gibi bir belgeleri olmadan hazırladıkları tabelaları bina ve bahçe duvarlarına astıkları görülürken, vatandaş tepkisini nereye göstereceğini bilmiyor.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İnci Beşpınar’a sorduk. “Büyükşehir’de böyle bir konu gündeme gelmedi, hangi karar ve belge ile bu değişikliği yapıyorlar araştırıp takipçisi olacağım, sizleri de, vatandaşı da bilgilendireceğim.” dedi.

BARIŞ SOKAK OLDU, İRİS SOKAK

Değiştirilen isimler de dikkat çekici. Örneğin K.Bakkalköy’de Atatürk Caddesi, Başöğretmen Cadddesi olmuş. Yenisahra’da Barış Sokak, İris Sokak olmuş. İnönü Mahallesi’nde ise dikkat çeken bazı değişiklikler şöyle; Atatürk Caddesi – İlköğretmen Caddesi, Papatya Sokak – Dergah Sokak, Yasemin Sokak – Sır Sokak, Çiğdem Sokak – Ekber Sokak, Leylak Sokak – Kestane Sokak. Cadde ve sokak isimlerini biranda değişmiş olarak gören İnönü Mahallesi Muhtarı ve sakinleri ise şaşkınlıklarını gizleyemeyerek, ”Mahallemizin ismini de değiştirirlerse şaşırmayalım, vatandaşlar da, biz de mahalle sakinlerine sorulmadan yapılan bu değişikliklerden şikayetçiyiz.” dediler..

x