Kartallı çocuklardan sanat akademisine yoğun ilgi

- Yorumlar

Çocukların ve gençlerin; sanat, bilim ve spor gibi alanlarda aktif yer almalarını ve yeteneklerinin gelişimini daima destekleyen Kartal Belediyesi, bu yönde yepyeni bir projeye imza atarak Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’ni açıyor.

Yetenek sınavıyla öğrenci kabul edecek Kartal Belediyesi Sanat Akademisi, müzik ve sahne sanatlarına ilgi duyan 7-15 yaş arası Kartal’da ikamet eden çocukları bekliyor. Kartal Belediyesi Sanat Akademisi yetenek sınavı için başvurular her yıl ekim ayı başında başlıyor ve ekim sonuna kadar devam ediyor. Kayıtlar sona erdiğinde Kartal Belediyesi sahil hizmet binasında sınavlar gerçekleştiriliyor. Sınava başvuru için Kartal’da ikamet ediyor olmak, nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğraf gerekiyor.

Prof. Cana Gürmen ve Prof. Cihat Aşkın danışmanlığında hayata geçen Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’ne kabul edilecek öğrenciler; piyano, keman, viyola, çello, gitar, yan flüt, perküsyon ve koro konularında kapsamlı bir eğitim alma fırsatı yakalayacak.

2019-2020 eğitim dönemi Müzik ve Sahne Sanatları eğitimi yetenek sınavı başvuruları; 26 Ağustos’ta başlayacak, 15 Eylül’e kadar devam edecek. Sınav ise 22 Eylül 2019 tarihinde,

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi hakkında bilgi almak için aramanız gereken telefon numarası 02162806070‘dir.

x