Cam işçilerinin yürüyüşüne OHAL engeli

- Yorumlar

Türkiye İş Bankası’na bağlı Şişecam grubunun Lüleburgaz’da kurulu Kırklareli Cam Fabrikası’ndan atılan 90 cam işçisinin işlerine geri dönmek için başlattıkları yürüyüş, OHAL bahane edilerek Kırklareli Valiliği tarafından yasaklandı.

JANDARMA’DAN VALİLİĞE YAZI

Günlerdir Lüleburgaz’da sendika binasının önünde bekleme eylemi yapan işçiler sonuç alamayınca seslerini duyurmak için İstanbul Tuzla’da bulunan Şişecam Genel Müdürlüğü’ne yürüme kararı almıştı. 20 Ekim günü başlayan yürüyüş, 21 Ekim günü Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı’nın Valilik makamına yazdığı yazı üzerine Valilik tarafından engellendi.

Birgün’de yer alan habere göre, yazıda “protesto yürüyüşü esnasında yapılan araştırma ve incelemede toplanan gruba işçi ve aileleri dışında çevre illerden gelen marjinal grupların yürüyüşe katılarak eşlik ettikleri ve moladan sonra ayrıldıkları… Yürüyüş esnasında marjinal gruplar tarafından kamu düzeninin ve kamu sağlığını bozacak halkın can ve mal emniyetini tehlikeye düşürecek eylemlere dönüşebileceği yapılan istihbari çalışmalar neticesinde tespit edilmiştir.” denildi.

x