Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’dan AK Partiye sert sözlerle veda

- Yorumlar

Balıkesir Belediye Başkanı Uğur, açıklamasında başkanlığın yanında AK Parti’den de istifa ettiğini açıkladı. Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur’un görevinden ve AK Parti’den istifa ederken “Değişim ve yenilenme süreci AK Parti’de bir otofajiye dönüşmektedir” ifadelerini kullandı ve tehditler nedeniyle istifa ettiğini açıkladı.

AK Parti’de istifası istenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur hem belediye başkanlığı hem de partisinden istifa etti. Edip Uğur şu açıklamaları yaptı:

“GÖREVİMDEN AYRILMA NOKTASINA GETİRİLDİM”

AK Parti’de siyasi hayata adım atarken kurucu il başkanı olarak görev verildi, bunu üstlendik. Milletvekili olarak yasama faaliyetinden genel başkan yardımcılığına kadar partimizde çok önemli görevler aldık. Partimizin kasası bize teslim edildi. En üst karar mekanizmalarında görevlendirildi. Belediye Başkanı olmamız istendi, bunu da üstlendik. Hiçbir kademe görevden geri durmadık. Son uygulamalarda geldiğimiz noktada şimdi sormak istiyoruz, bürokrasi siyasetin önüne, devlet milletin önüne ve en önemlisi sadakat liyakatin önüne geçmiş gibi görünmüyor mu?

Değerli basın mensupları neticede göreve devam etme imkanı bizler için maalesef ortadan kaldırılmıştır.

OTOFAJİYE DÖNÜŞMÜŞTÜR

Metal yorgunluğu adı altında bu değişim ve yenilenme süreci AK Parti’de bir otofajiye dönüşmektedir. İletişim çağında Ankara ile iletişim ve istişare kanalları sağlıklı işlememektedir. Yerel ile merkez arasındaki irtibat aracılarla sağlanamamaktadır. Bu durum bütün AK Partili belediye başkanları için de böyledir ve geçerlidir.

x