Kartal CHP’den basın açıklaması

- Yorumla

Kartal CHP İlçe başkanlığından, ilçe başkanı Erdal Kıskanç imzasıyla bir basın açıklaması yapıldı.

Erdal Kıskanç, basın açıklamasında yeniden ilçe başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

Basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Partimizin 36. olağan kurultayına ilişkin, il ve ilçe kongreleri takviminin ilk etabı, mahalle kongre ve önseçim delegelerini belirlenmesi için, belirlenen tarihlerde ve mahallelerdeki adreslerde seçimler yapılmak suretiyle tamamlanmıştır.

Seçimlerde her hangi bir olay yaşanmamıştır, kongrelerimizde olay yaşanacağı yönünde beklentisi olan Cumhuriyet Halk Partisinin siyasi rakiplerinin bu beklentileri boşa çıkmıştır. Tüzüğümüze ve yetkili organlarımızın kararlarına uygun olarak, 36.Olağan kurultay takvimi İstanbul il başkanlığımız tarafından kesintisiz devam ettirilmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisinin tarihsel birikimlerine, parti hukukuna ve kültürü uygun olarak kadroları da birikimleri yüksek insanlardan oluşmaktadır. Siyasi gelişmelere ve ülkemiz gerçeklerine duyarlı, çözüm arayışlarıyla iktidar hedefinde olan parti mensuplarıdır Cumhuriyet Halk Partililer.

Bu vesileyle, İlçe kongremizde ilçe başkan adayları olması doğaldır ve demokratik yarışa katılan her aday arkadaşımız hiç şüphe yok ki değerlidir. Aday olmuş veya olacak arkadaşlarımıza çıktıkları bu yolda başarı diliyorum.

İlçemiz kongre takvimi açıklandığı günden itibaren, görevi başında ilçe başkanı olarak delegeler belirlenmeden, yaptığımız çalışmalara ve üyelerimizin büyük çoğunluğunun takdirine mazhar olduğumuzu görerek yeniden aday olacağımı defaten beyan ettim.

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal örgütünün adalet duygusuna, vicdanına olan inancım tamdır. Üyelerimizden aldığım karşılık nedeniyle adayım ve yeniden seçileceğimin inancı içinde yoluma devam etmekteyim.

Türkiye’nin İvedilikle Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacı vardır.

Cumhuriyet Halk Partisi öncelikle ilk seçimlerle başlayarak yerel ve genel iktidar hedefine yılmadan, azimle kendi kadroları ve örgütün gücüyle ulaşacaktır.

Saygılarımla …

Erdal KISKANÇ
CHP Kartal İlçe başkanı

x
Yorumlar