CHP, kadınlara eğitim ile seçime hazırlanıyor

CHP Kadın Kolları tarafından Turkiye çapında “Temel Siyâset Eğitimi” programı Kartal ve Pendik İlçeleri üyelerinin katılımı ile Uğur Mumcu YKYM’de gerçekleştirildi.

İki gün süren ve Derya Şentürk, Mazlume Oruç, Özgür Devrim Kılıç ve Mustafa Albayrak tarafından verilen Temel Siyaset Eğitim’inde ilk gün; Türkiye’de Siyasal Partilerin ortaya çıkışı, CHP’nin Kuruluşu ve Temelleri, CHP’nin Siyasi Tarihine Bakış, CHP’nin Kuruluş Amacı ve Çalışma İlkeleri, CHP Programı ve Tüzüğü, Partinin Örgüt Yapısı, Halkla Ilişkiler ve Iletişim konularının yanı sıra iletişim konusunda katılımcı üyeler tarafından saha da yaşanan tecrübeler paylaşıldı. Eğitimin ikinci gününde ;Sosyal Demokrasi,Sosyal Demokrasinin Amacı ve Temel İlkeleri, Sosyal Proje Tasarımı ve Sunumu konular hakkında bilgiler verildi.

“Sosyal Proje Çalışması” olarak düzenlenen çalışma atölyelerinde katılımcılar tarafından tarih, yer ve saptanan hedef kitle bir proje tasarım oluşturularak sunumlar gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Sosyal projelerle vatandaşlarla “gönül bağı” kurulmasının önemine dikkat çekilirken eğitimde, nihai hedefin CHP’nin oylarını artırmak ve sosyal devlet anlayışını Türkiye’de yerleştirmek olduğunu altı çizildi.