Feyzioğlu’ndan Nuriye ve Semih için sert sözler

Bir dönem Cem Garipoğlu’nun da avukatlığını yapan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, KHK ile çıkarıldıkları işlerine dönmek için 200 günü aşkın süredir açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için “Nuriye ile Semih’i evlat edinecek bir sempati içinde olmamı kimse benden beklemesin” dedi. Feyzioğlu, tutuklanan avukatlar için de dikkat çekici açıklamalar yaptı.

RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan programına konuk olan Feyzioğlu, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın avukatlarının tutuklanması hakkında “Nuriye ile Semih adlı açlık grevi yapan kişilerin tutuklanan avukatlarının tutuklanma gerekçesinde, Nuriye ile Semih’in avukatı olmaları yoktu. Polisin öldürdüğü DHKP-C teröristin üzerinden çıkan listede tutuklanan bazı avukatların adı geçtiği söyleniyor. Ben bu listenin değersiz olduğunu söyleyemem” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ı da çileden çıkarmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay’ın 146. Yıldönümü törenleri sırasında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun konuşmasının uzamasına kızdı. Feyzioğlu’nun çok uzun konuşması Erdoğan’ı çileden çıkarmıştı.