Kartal’da günlük kiralanan dairede genç kız cinayeti

- Yorumlar

Kartal’da günlük olarak kiraya verilen bir apartta 17 yaşındaki genç bir kız başından vurulmuş şekilde bulundu. Cinayeti işleyen kişinin olay yerinden kaçtığı öğrenildi.

Olay, Kartal Cevizli Mahallesi Karabük Caddesi üzerinde bulunan ve günlük ev olarak kullanılan bir apartta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, silah sesleri duyulması üzerine vatandaşlar tarafından polise ve sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri silah sesinin geldiği aparta girdiklerinde, birinci kattaki dairede kalan Aleyna Can (17)’ın silah ile başından vurulmuş olduğunu gördü. Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede Aleyna Can’ın hayatını kaybettiği belirlendi.

Olayın yaşandığı apartın önüne gelen genç kızın yakınları ise sinir krizi geçirdi. Yapılan incelemelerin ardından genç kızın cenazesi Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Savcılık incelemesinin ardından Aleyna Can’ın cenazesinin Adli Tıp Kurumu’na kaldırılacağı bildirildi.

APARTIN RUHSATI YOK

Gece saatlerinde Kartal’da gerçekleştirilen cinayet sonrası 17 yaşındaki genç kızın hayatını kaybettiği apartın ruhsatının bulunmadığı ve belediye ekipleri tarafından birkaç defa mühürlendiği öğrenildi. Polis ekipleri olay sonrası kaçan şahsı yakalamak için çevrede inceleme başlattı.

x