Aleyna Can’ın katil zanlısı Facebook’tan silahlı fotoğraflarını sildi

- Yorumlar

Kartal’da kiralık bir apart dairesinde başından vurularak ölü halde bulunan 17 yaşındaki Aleyna Can’ın katil zanlısı olan erkek arkadaşı Eser D.E’nin gece Facebook hesabına girerek tabancalı ve şiddet içerikli paylaşımlarını sildiği ortaya çıktı.

Aleyna Can, önceki gün Kartal Cevizli Mahallesi’ndeki bir binada günlük kiraya verilen dairede başından vurularak öldürülmüştü. Dairede bulunan silah parmak izi incelemesi için Polis Kriminal Laboratuvarına gönderilmişti. İncelenen güvenlik kamera görüntüleri ve karşı dairedeki görgü tanıklarının ifadesi üzerine daireden Eser D.E ve arkadaşı M.V’nin koşarak çıktıkları saptanmıştı.

Polisin ulaştığı bilgilere göre; Aleyna Can, 1.5 yıldır birliktelik yaşadığı erkek arkadaşı Eser D.E.’den ayrılmak istemişti. Uyuşturucu, hırsızlık ve ruhsatsız silah taşımaktan kaydı olan Eser D.E, 3 ay önce kendisinden ayrılmak isteyen Aleyna’yı tehdit etti, dövdü.

Aleyna da mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırdı. Önceki akşam erkek arkadaşının ayrılma vaadi üzerine bu konuyu konuşmak için ısrarlı çağrısına olumlu yanıt vererek daireye gitti. Polis, Eser D.E’yi her yerde ararken, Eser D.E’nin Facebook hesabında hareketlilik oldu. Eser D.E, sayfaya girerek tabancalı fotoğrafı ve şiddet içerikli paylaşımlarını sildi. 2014 Nisan ayına kadar olan paylaşımları silinen Eser D.E’nin geride gülen fotoğrafları kaldı.

x