CHP Kartal ilçe kongresinin tarihi netleşti

- Yorumlar

CHP parti yönetiminin, İstanbul’un bazı ilçelerinde mahalle listelerinde yapılan ‘oynama’ iddiasıyla Genel Merkez’e gelen yoğun şikayetler nedeniyle il ve ilçe kongrelerini durdurma kararı almıştı.

CHP Genel Merkezi’nden il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen yeni yazıda; bazı teknik aksaklıkların yanısıra, ileride tüzükten kaynaklanabilecek olası sorunların önüne geçmek amacıyla İstanbul il ve ilçe olağan kongre sürecinin durdurulmasının istendiği hatırlatılarak, “Yapılan çalışmalar ve olası aksaklıkların giderilmesi soncunda, durdurulan İstanbul il ve ilçe olağan konre sürecinin, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nce 03 Mayıs 2017 tarihi itibariyle başlatılan, kongre takvimi doğrultusunda devam etmesine karar verilmiştir” denildi.

CHP Genel Merkezi’nden geçtiğimiz cumartesi günü yapılan açıklamayla Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla kongre sürecinin durdurulduğu belirtilmişti. CHP’nin daha önce 10 Aralık 2017’de yapılması duyurulan Kartal ilçe kongresinin 24 Aralık’ta yapılacağı öğrenildi.

x