Kartal’daki cinayetin ardından kan davası çıktı

16 yaşındaki Abdülhalim Aydın, babasının katilinin tahliye olacağını öğrenince uçaktan inip, Kartal Cezaevi önünde pusu kurdu.

- Yorumlar

Kartal Cezaevi’nden tahliye olan Kemal Aydın’ın (45) öldürülmesi olayıyla ilgili detaylar ortaya çıktı. Silahlı saldırıda hayatını kaybeden 16 yaşındaki Abdülhalim Aydın’ın babasının katili Kemal Aydın’ın tahliye olacağını öğrenince uçaktan inip, Kartal Cezaevi önünde pusu kurduğu öğrenildi.

Geçtiğimiz Salı günü meydana gelen olayda, Kemal Aydın ve Abdülhalim Aydın vurularak yaralanmıştı ve yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybetmişlerdi. 16 yaşındaki Abdulhalim Aydın’ın, babasının katili olan akrabaları Kemal Aydın’ı cezaevinden tahliye olunca kapıda silahla vurduğu, Kemal Aydın’ın da silahı ele geçirip genci vurduğu belirlendi.

Polis tarafından yapılan soruşturma kapsamında, gencin ağabeyleri Çetin Aydın ve Ercan Aydın gözaltına alınıp, ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklandı. Çetin Aydın ifadesinde, Kemal Aydın’ın tahliye haberini avukatlarından öğrenince uçaktan inip cezaevine gittiklerini anlattı. Ercan Aydın ise “Bir insanı öldüren kişinin 5 yılda tahliye olabileceğine inanamıyordum, bunu kendi gözlerimle görmek için oraya gittim. Kardeşimizi azmettirmek gibi bir durum yok” diye konuştu.

x