KHK’lıların Kartal’daki direnişi 42. haftasında

- Yorumlar

OHAL ile işlerinden çıkarılan KHK’lı memurların Kartal’daki eylemleri 42. haftasına girdi. Her hafta Kartal’daki İntiba önünde direnişlerine devam eden eylemciler işlerini geri istiyor.

Bugün de eylemlerine devam eden işçiler, Eğitim Sen İstanbul 5 No’lu Şube önünden yürüyüş yaparak gelen destekçilerle birlikte basın açıklaması yaptı. Açıklamadan önce Eğitim Sen İstanbul 5 No’lu şube başkanı söz aldı. KESK’in kuruluşunun 22. yılı olduğunu vurgulayan şube başkanı, “Bugün direnebilmemizin en önemli nedeni KESK’tir. Biricik sendikamızdır’ diyerek KESK’in 22. yılını kutladı.

Basın açıklamasını direnişçi emekçilerden Mehmet Sarı gerçekleştirdi. Sarı, 275 gün açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya değinerek OHAL inceleme komisyonunu göreve çağırdı. Açıklamada “OHAL inceleme komisyonuna çağrımızdır. Adil ve acil olarak derhal bir adım atılmalıdır.” dedi.

Eylem boyunca sık sık sloganlar atıldı. Halaylar çekildi. Son olarak direnişçi Ali Haydar hoca KHK ile ilgili hazırladığı şiirini okudu. Emekçiler sık sık imza standında imzalar attılar.

x