Ataşehir’den sonra CHP’li 6 belediye daha hedefte

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden alınması sonrasında 6 CHP’li belediyeye daha İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş gönderildiği ortaya çıktı. Bunlar arasında Beşiktaş, Maltepe ve Şişli belediyeleri ile Muğla Büyükşehir Belediyesi de yer alıyor

Bir süredir CHP’li belediyelere yönelik operasyon sinyali veren iktidar, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi görevden alarak ilk adımı attı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden alınması sonrası operasyon genişletildi. 6 CHP’li belediyeye daha İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş gönderildiği ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı, tespit edilen belediyelere iş ve işlemlerin incelenmesi için müfettiş gönderdi.

Milliyet’de yer alan habere göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun onayı sonrasında Mülkiye Teftiş Kurulu’nda görevli müfettişlerden oluşturulan müfettiş grupları, tespit edilen belediyelerin bulunduğu kentlere giderek hafta başında özel teftişe başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından iş ve işlemlerinin müfettişlerce mercek altına alınan 6 belediye arasında; İstanbul’daki Beşiktaş, Şişli, Maltepe Belediyeleri ile Muğla Büyükşehir Belediyesi de yer alıyor. Haberde sadece bu 3 belediyenin adı geçiyor. Müfettişlerin, belediyelerin hizmet alımlarıyla ilgili iş ve işlemleri de incelendiği bildirildi.

Müfettişler, özel teftiş sonrasında hazırlayacakları raporlarında suç unsuru bulmaları halinde adli yargılama için savcılığa suç duyurusunda bulunacak.