Münevver Karabulut’un ‘olay yeri incelemesine’ katılan polislerin yargılandığı dava 8.5 yıldır devam ediyor

- Yorumlar

Münevver Karabulut’un Cem Garipoğlu tarafından öldürülmesine ilişkin, ‘olay yeri incelemesine’ katılan polislerin yargılandığı dava 8.5 yıldır devam ediyor.

Karabulut’un öldürüldüğü villadaki 700 bin doları tutanağa geçirmedikleri ve kamera kayıtlarını sildikleri iddia edilen 6 polisin yargılanması, Küçükçekmece 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 24. Duruşma ile görülmeye devam edildi.

Cinayetin üzerinden geçen 8.5 yılda polislerin davası hariç tüm davalar karara çıktı. Hatta davanın sanığı Cem Garipoğlu cezaevinde intihar etti.

Polislerin yargılandığı Küçükçekmece 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün 24. Duruşma görüldü. Karabulut Ailesi’nin avukatı Rezan Epözdemir, davanın 26 Nisan 2018’de zamanaşımına uğrayacağını belirterek karara bağlanmasını talep etti.

Hürriyet’ten Eyüp Serbest’in haberine göre, Rezan Epözdemir dosyanın kasten geciktirildiğini iddia ederek şunları söyledi:

Mahkeme dosyayı TÜBİTAK’a göndererek incelenmesini talep etti. Aylar sonra nitelikli personel yok denilerek dosyayı incelemeden gönderdiler. Adli Tıp Kurumu’na gönderdi onlar da aylar sonra aynı bahaneyle geri yolladılar. İTÜ ve ODTÜ’de bu dosyayı aylarca bekletti ancak nitelikli personel yok diyerek incelemedi. Bu dosya sürüncemede bırakıldı. En son Jandarma Kriminal Dairesi mahkemeye yazdı ve hard disk imajlarının bulunamadığını söyledi. Mahkeme de halen bunları bulabilmiş değil. O dönem biz bu olanlara bir anlam verememiştik. Sonra 17-25 Aralık oldu, 15 Temmuz oldu. Bir baktık ki polislerin avukatı Halil İbrahim Koca FETÖ’nün yargı imamı olarak aranıyor. Şike Kumpas, MHP’lilere kaset komplosu gibi davalarda da ismi geçiyor. Şimdi anlıyoruz neden dosyanın böyle olduğunu.

x