Trabzonspor’un Kartal’daki benzin istasyonu sorunundan kurtulma planı

- Yorumlar

Trabzonspor’un başına bela olan Opet Davasında zor günler geçiriyor. Mahkeme dava sonucunda, bordo-mavilileri 60 milyon TL ödemeye mahkum etti. Ancak Trabzonspor’un bu borçtan kurtulmak için aynı bölgede yeniden bir arazi kiralayacağı buranın intifa hakkından gelecek paraylada borcu kapatmayı planladığı kaydedildi.

61Saat’ten Hasan Tüncel’in haberine göre, Trabzonspor’un İstanbul’da yer alan Kartal Tesisleri içerisinde ki benzin istasyonuyla ilgili başı ağrımaya devam ediyor. İstanbul Kartal’da Maliye Bakanlığı’nca Trabzonspor’un kullanımına tahsis edilen gayrimenkulün bir bölümünün 16 yıl süreyle intifa hakkını alan Opet Petrolcülük, burada akaryakıt istasyonu yapmış ancak sonradan açılan imar davaları sonrasında ruhsat iptal edilmişti.

Trabzonspor ile Opet arasında imzalanan protokolde intifa hakkını akaryakıt istasyonunun işletilebilmesi koşuluna bağlandığı belirtilerek Opet, Trabzonspor’a ödediği paranın geri alınması için dava açtı. Gelinen süreçte dava sonuçlandı ve bordo-mavililer toplamda Opet’e 60 milyon TL ödemeye mahkum edildi. Davayı kaybeden Trabzonspor’un borcuna yeni borç eklenirken bu durum için ise B planının hazırlandığı kaydedildi. Buna göre bordo-mavililer aynı bölgede 2 dönümlük bir arazi kiralamayı hedefliyor. Bu araziye ruhsat çıkarmak isteyen bordo-mavililer bu işlemin bitiminin ardından arazinin yine intifa hakkını farklı bir şirkete 20 milyon dolara satmayı amaçlıyor.

Süleyman Soylu devreye girecek

Bordo-mavililerin bu noktada Trabzon ve Trabzonsporlu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’tan da yardım isteyeceği kaydedildi. Trabzonspor’un B planının tutması durumunda ise gelecek gelirin bir kısmı ile Opet ile olan davasını kapatmayı, kalan parayla da kulübe girdi yapmayı hedeflediği kaydedildi.

x