AKOM’dan İstanbul için sağanak uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yapılan açıklamada, İstanbul’da bugün gece saatlerinden itibaren, İstanbul’un serin ve yağışlı havanın etkisi altına girebileceği uyarısında bulundu. Açıklamaya göre İstanbul’da yarın için çok bulutlu ve sağanak yağışlı hava etkisini gösterebilir.

İBB AKOM’un paylaştığı veriler göre İstanbul’un serin ve yağışlı havanın etkisi altına girmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının hafta boyunca 12-18°C aralığında mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor. Yağışların pazartesi gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

Yarın (Çarşamba) İstanbul başta olmak üzere bölge genelinde parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı bir havanın hakim olması bekleniyor. Yağışlı havanın Çarşamba günü öğle saatlerine kadar hafif sağanak yağmur şeklinde etkili olacağı, rüzgarın da sert, zaman zaman kuvvetli esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarına dair yaptığı hava durumu bilgilendirmesine göre, İstanbul’da yarın hava parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren İstanbul çevrelerinde etkili olması bekleniyor.