Bakan araya girdi, Trabzonspor’un Kartal’daki benzin istasyonuna ruhsat çıktı

- Yorumlar

Trabzonspor Kulübü ile Opet arasında Mahkemelik olan Kartal Benzin İstasyonunun Ruhsatı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın desteği ile çıkarıldığı ve Trabzonspor’un 60 Milyon TL tazminat ödemekten kurtulduğu öğrenildi. Trabzonspor’un İstanbul Kartal’da bulunan arazisi üzerine kurulan akaryakıt istasyonunda sorun çözüldü.

Trabzonspor’un İstanbul Kartal’da Maliye Bakanlığı tarafından tahsis edilen arazinin kullanım hakkı için yaptığı girişimlerde önemli aşama kat edildi. Geçmiş dönemde bir akaryakıt istasyonunun kullanımı için verilen arazi için gerekli izinli alınamayınca, Trabzonspor kulübü mahkemeye verilmiş ve bir akarkayıt şirketine yaklaşık 60 Milyon TL ödemeye mahkum edilmişti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın devreye girmesi ve başkan Muharrem Usta’nın çabaları sonucunda sorun çözüldü. Akarkayıt istasyonu için izinler alındı ve Trabzonspor’un borç silindi. Üzerine kullanım bedeli olarak 6 milyon Dolar gelir elde edildi.

İstanbul Kartal’da Maliye Bakanlığı’nca Trabzonspor’un kullanımına tahsis edilen gayrimenkulün 16 yıl süreyle intifa hakkını alan akaryakıt şirketi, akaryakıt istasyonunun faaliyeti ruhsat alınamadığı için durdurulunca kulübe ödediği 10 milyon 175 bin doları almak için dava açmıştı. Krizin aşılamamasından ötürü akaryakıt istasyonu yetkilileri Trabzonspor’u mahkemeye vermişti.

Mahkeme de Trabzonspor’u 60 milyon TL ödemeye mahkum etti. Eğer yönetim Kartal Belediyesi’nden gerekli ruhsatı alamasaydı, 60 Milyon TL’yi akaryakıt şirketine ödeyecekti. Bordo mavili camiaya beklenen haber geldi. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın da girişimleriyle gerekli olan Ruhsatın çıkarıldığı öğrenildi. Böylelikle Trabzonspor 60 Milyon TL gibi bir yükten kurtulmuş oldu.

x