Gökhan Yüksel

Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün okullara gönderdiği talimat protesto edilecek

- Yorumla

Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullara göndermiş olduğu ‘ev ziyaretleri yapıp dini sohbetler yapın’ yazılı talimata tepkiler büyüyor. ‘Eğitimde gericileşmeye hayır’ diyenler 22 Aralık Cuma günü saat 14.00’da Müdürlük önünde buluşuyor.

Geçtiğimiz günlerde Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullara göndermiş olduğu bir yazı ortaya çıktı. Yazıda 10’ar kişilik öğrenci gruplarıyla ders saatleri dışında evde veya belirlenen başka bir ortamda buluşulması talep edildi. Yazıda “2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren Müdürlüğümüz ve Din öğretimi şubesi tarafından öğrencilerimizin örgün öğretim saatleri dışında milli ve manevi değerlerle mücehhez nesillerin yetişmesine katkı sağlamak, okul derslerine ilgilerini artırmak eksikliklerini gidermek amacıyla öğretmenler tarafından 10’ar kişilik öğrenci gruplarıyla mümkünse evde aile ziyaretleri ve sohbetleri şeklinde, mümkün değilse belirlenen bir mekanda planlanan konu başlıkları altında öğretmen riyasetinde haftalık bir saatlik belirlenen konuların işlenmesine yönelik çalışma yapılacaktır” denildi.

Bunun üzerine tepkiler büyürken Hepimiz için Laik Eğitim Meclisleri de 22 Aralık Cuma günü saat 14:00’da Maltepe İlçe Milli Eğitim müdürlüğü önünde buluşmaya ve ‘eğitimde gericileşmeye hayır’ demeye çağırıyor.

x
Yorumlar