Kartalspor teknik direktörü Özcan Kızıltan mücadeleden memnun

- Yorumlar

Kartalspor Teknik Direktörü Özcan Kızıltan, Torku Konyaspor maçını kazanmadıkları için üzüntülü olduklarını belirtirken, oyuncularının kazanma hırsı ve mücadelelerinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi..

Kızıltan şöyle konuştu:

Tabi ki çok kolay bir maç olmayacağını biliyorduk. Önemli bir rakibe karşı oynadık. Üst üste aldığımız Denizlispor ve 1461 Trabzon galibiyetlerinden sonra, kendi sahamızda Torku Konyaspor karşılaşmasından da galibiyetle ayrılmak istiyorduk. Bunun için de oyuncularım çok büyük bir gayret sarf ettiler, ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştılar ama istediğimiz üç puanı getirecek golü bulamadık. Özellikle ikinci yarı çok pozisyonlar bulmamıza rağmen olmadı.

Ben oyuncularımı gerçekten yürekten tebrik ediyorum. Bugün yine hem çok iyi mücadele ettiler hem de kazanma adına müthiş gayret gösterdiler. Özellikle ikinci yarı rakibe pozisyon dahi vermediler ama olmadı.

Yalnız bir sitemim olacak; ilk yarı Yaser’in verilmeyen bir penaltısı var. Bu karşılaşma benim görevde olduğum dördüncü karşılaşma ve bu dört haftada da verilmeyen penaltılarımız var. Hakemleri çok eleştirmek istemiyorum, bu işi yaptığım sürece hakem konularına girmek istemiyorum. Kutluhan hoca sevdiğim hakemlerden biridir ancak bugün verilmeyen bir penaltımız var son dakika taç çizgisinin kenarında Okan rakibi ile girdiği mücadele sonucunda bir travma yaşadı ve hastaneye kaldırıldı. Bu pozisyona hakem faul bile çalmadı. Bütün bunlar üzücü ama futbolun içinde bunlar var.

Her şeye rağmen kazanamadığımız için üzüntülüyüz ama oyuncularımın ortaya koydukları mücadele, kazanma hırsı bizi çok mutlu etti. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.

Kartalsporlu futbolcu Gökhan Güney ise böyle mücadele ettiklerinde ismi ne olursa olsun her takımla kafa kafaya oynayacaklarını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

İki haftadır galip geliyorduk, içeride Denizlispor dışarıda 1461 Trabzon’u yenmiştik, Konyaspor’u da yenerek bu galibiyetleri taçlandırmak istiyorduk. Karşımızda bu ligin iyi takımlarından Konyaspor vardı. Maçın başından sonuna kadar sahanın her yerinde maçı kazanmak isteyen oyuncu grubunun biz olduğumuzu düşünüyorum. Pozisyonlar var atamadık, verilmeyen bir penaltımız var fakat o noktaya çok fazla takılmak istemiyorum. Biz böyle mücadele ettiğimiz sürece içeride yada dışarıda ismi ne olursa olsun her takımla kafa kafaya oynarız.

Bu maçta da galip gelmek isterdik ama olmadı. Bu ligde içeride yada dışarıda alınmış puan puandır diye düşünüyorum. Son olarak takım arkadaşlarıma gerçekten çok teşekkür ediyorum. Elimizden gelenin en iyisini yaptık, kazanmak isterdik ama olmadı. Önümüzdeki Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasına en iyi şekilde hazırlanıp oradan puan yada puanlar almaya çalışacağız.

Ethem Pülgir ise “Maç ortada ve he iki takıma dönebilecek bir şekilde geçti. Bizim pozisyonlarımız vardı değerlendiremedik, Konyasporun da pozisyonları oldu. Her iki takım da girdiği pozisyonları değerlendiremedi. Zaten maçın hakkı beraberlikti ve berabere sonuçlandı” dedi.

x