Real Market işçileri Hilton Oteli’ni Metro’dan alışveriş yapmamaya çağırdı

- Yorumlar

Hileli bir iflas ile haklarının gasp edildiğini iddia eden Real Hipermarketleri işçileri bir süredir İstanbul, Ankara, Konya ve Adana Metro mağazaları önünde DİSK/Nakliyat-İş öncülüğünde direniyorlar.

Dün (26 Aralık) işçiler Kozyatağı Hilton Otel önünde basın açıklaması yaptı. Eylemde Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Metro’nun Real Market işçilerinin haklarını gasp ettiğini ve haklarını ödemediğini belirtti. Küçükosmanoğlu, işçilerin hakları ödenene kadar mücadeleye devam edeceklerini ve mücadeleyi sahiplenmeye devam edeceklerini belirterek, Metro’ya bağlı tüm işletmelerin ve Metro’yla alışveriş yapan işyerlerinin önlerini mücadele alanı yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Açıklamanın ardından Real Market işçileri süreçle ilgili dosyayı Kozyatağı Hilton Oteli’nin yöneticilerine sundular. Ayrıca Pendik Divan Otel, Sodexo, Sofa Grup, Maltepe Üniversitesi gibi Metro’nun önemli müşterilerine görüşerek Metro’dan alışveriş yapmama çağrısı yapıldı. Görüştükleri firmanın yetkilileri konu ile ilgili olarak Metro ile görüşeceklerini ifade etti.

x