Çanakkale Gezici Müzesi Kartal’a Geliyor

Kartal Belediyesi’nden yapılan açıklama ile Kartal Meydanı Ekolojik Eğitim Çadırı’nda “Çanakkale Savaş Malzemeleri Özel Müzesi”ni 16 – 24 Mart tarihleri arasında gezebileceği duyuruldu.

Çanakkale Savaşı’nın onurlu mücadelesini anlatan; savaşan askerlere ait eşyaların cephe önü ve gerisi savaş malzemelerinin sergilendiği “Çanakkale Savaş Malzemeleri Özel Müzesi”, Kartal Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şubesi işbirliğiyle halka açılacak. “Çanakkale Savaş Malzemeleri Özel Müzesi”, vatandaşlara ulusal tarihlerini, bağımsızlık mücadelesini tüm kanıtlarıyla Kartal Meydanı Ekolojik Eğitim Çadırı’nda inceleme fırsatı sunacak.

Çanakkale cephesinde verilen bağımsızlık mücadelesi, Cumhuriyet tarihinin en önemli dönemeci olmuştur. Çanakkale Savaşı, Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih sahnesine çıkışını sağladığı gibi milli mücadelenin başarıya ulaşmasında en önemli faktörlerden biri olmuş, sonuçları da dünya tarihinin akışını değiştirmiştir.

16 – 24 Mart tarihleri arasında 09.00 – 18.00 saatleri arasında “Çanakkale Savaş Malzemeleri Özel Müzesi”, Kartal Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şubesi işbirliğiyle Kartal Meydanı Ekolojik Eğitim Çadırı’nda kurulacaktır. Tüm Kartal’lıların davetli olduğu gezici müzeye katılımınızı bekler saygılar sunarız.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar