Beykozspor’un stadı yeniden inşa ediliyor

- Yorumlar

Türk sporunun köklü kulüpleri arasında yer alan Beykozspor’un Kelle İbrahim Stadı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in girişimleri ile yeniden inşa ediliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Beykoz Belediyesi arasında imzalanan protokolle inşaatı tüm hızıyla süren Beykoz Kelle İbrahim Stadı, 1750 kişilik kapasitesi, modern mimarisi ve eski ruhuyla Beykozlu taraftarlara hizmet edecek.

Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek ve ekibi stat inşaatını yerinde inceledi ve çalışmalarla hakkında bilgiler aldı. 18 dönüm alan üzerine inşa edilen stadın zemin katı 350 m2, 1. katı 387 m2, 2. katı 301 m2, çatı katı 282 m2, misafir tribün altı 100 m2, toplam inşaat alanı 1536 m2 olacak. Stadın yanı sıra 1 adet antrenman sahası, idari bina, ev sahibi ve misafir soyunma odaları, otopark alanı, ev sahibi ve misafir otobüs park alanı, gişeler de tüm hızıyla yapılıyor.

1. Lig standartlarında inşa edilen Beykoz Kelle İbrahim Stadı takımın lig yükselmesi durumunda standartların ve kapasitesinin artırılacak şekilde açıklamalar da yapıldı.

x