Gökhan Yüksel

Nakliyat-İş’ten tüm işçilere ayrımsız, koşulsuz kadro talebi

- Yorumla

Nakliyat-İş sendikası Anadolu yakası PTT Başmüdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak tüm işçilere ayrımsız, koşulsuz kadro talebinde bulundu.

DİSK’e balı Nakliyat-İş sendikası, Anadolu Yakası PTT Başmüdürlüğü önünde “PTT işçilerine ve tüm taşeron işçiler ayrımsız, koşulsuz kadro” diyerek basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya PTT işçileri iş kıyafetleri ile katıldı.

Basın açıklamasını yapan Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu konuşmasında KHK ile bir kısım işçilere kadro verilirken önemli bir kısmına verilmediğini vurgulayarak kadro verilmeyen işçilerin başında PTT ve Belediye işçileri olduğunu söyledi.

Küçükosmanolu, kamudan emekli olan işçilerin yerine yeni işçilerin alınmadığını belirttiği açıklamada kamuda çalışan işçilerin iş güvencesinin, gelecek güvencesinin kalmadığını söyledi. Küçükosmanoğlu konuşmasında, “Kamuda çalışan işçi kardeşlerimizin iş güvencesi, gelecek güvencesi ortadan kaldırılarak güvencesiz, kuralsız, düşük ücretli taşeronlaştırma yaygınlaştırılmıştır. Arkadaşlarımız anayasa ve yasaların vermiş olduğu haklardan yararlanamaz hale gelmiştir. PTT çalışanları bunun bir örneğidir. 18 yıldan beri çalışan arkadaşlarımızın ihale dönemlerinde ücretleri gasp edilmiştir. Ne zaman ki sendika olarak devreye girdik, bu gerçek ortaya çıkmıştır” dedi ve Türkiye’de taşeron sisteminin bu kadar yaygınlaşmasının sorumlusunun mevcut iktidar, para babaları ve sarı sendikalar olduğunu söyledi.

x
Yorumlar