TRT Diyanet ‘Kitap Okuyorum’ ekibinden Burak Bora Anadolu Lisesi’nde söyleşi

- Yorumlar

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan planlama çerçevesinde, TRT Diyanet “Kitap Okuyorum” programı ekibi Kartal’daki okullarda söyleşiler gerçekleştiriyor.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı boyunca Kartal’daki okullarda lise öğrencileriyle bir araya gelecek olan ve daha önce üç okulda program çekimi yapan TRT Diyanet “Kitap Okuyorum” programı ekibi, iki okulda da söyleşi gerçekleştirmişti. Yapılan planlama dahilinde, TRT Diyanet “Kitap Okuyorum” programı ekibinden Mustafa Toprak ve Halil İbrahim Uzun, Burak Bora Anadolu Lisesi Konferans Salonunda dokuzuncu sınıf öğrencileriyle bir araya geldiler.

Necip Fazıl’ı okudular

“Medeniyet Öncülerimiz” konusuyla Aliya İzzet Begoviç’ten Cahit Zarifoğlu’na, Necip Fazıl Kısakürek’ten Nurettin Topçu’ya, Ayşe Saşa’dan Dostoyevski’ye ve daha birçok yazara, şaire, sanatçıya atıflarda bulunulan söyleşide özellikle okunan şiirler öğrencilerin beğenisini topladı.

Mustafa Toprak, “Bir kalbinizin olduğunu unutmayın!” derken Halil İbrahim Uzun, “Hayatta başarıdan daha önemli şeyler var. Başarı elbette önemlidir ama aslolan hayatımızı anlamlı bir hikaye haline getirebilmektir.” İfadelerini kullandı.

Söyleşi sonunda söz alan Burak Bora Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Erol Başaran: “Bu güzel söyleşiden dolayı Burak Bora Anadolu Lisesi ailesi olarak buraya teşrif eden konuklarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

x