Sahilde öldürülen engelli, 2012’de Kartal 24’ün ihbarıyla Kartal Belediyesi’nin yardım ettiği kişi çıktı

- Yorumlar

Maltepe’de bu sabah engelli bir yurttaş, yaşamını sürdürdüğü Maltepe Sahil Yolundaki İstasyon Yolu durağında, silahlı bir kişi tarafından başından vurularak öldürüldü. Öldürülen kişi, 2012’de Kartal 24 ekibinin fark edip, “Tekerlekli sandalyeli adam Atalar’da soğuğa terk edildi” manşetiyle haber yapıp, ardından Kartal Belediyesi’ne bildirerek yardım ettirdiği kişi çıktı.

20 Aralık 2012 tarihinde, soğuk bir Kartal akşamında, Kartal 24 muhabiri Alt Rahmanlar Atalar Otobüs durağında evsiz engelli birinin soğuktan donmak üzere olduğunu fark etti. Olay hakkında acil durum koduyla haber geçip Kartal Belediyesi’ne ihbarda bulunmamız sonucu dönemin Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Riza İkisivri ve Kartal Meclis üyesi Kemal Uyan Kartal Belediyesi Zabıta ekipleri eşliğinde evsiz vatandaşa yardıma koştular.

Engelli vatandaş zabıta ekiplerine öfkelenerek gitmek istemedi. Engelli vatandaş zabıta ekiplerine “ben bugüne kadar kimseden yardım almadım sizden de almam” dedi.

Kartal ve Maltepe’nin utancı

Ne yazık ki, bu evsiz ve engelli yurttaş bu sabah Maltepe Sahilinde, belirsiz bir nedenle silahlı bir saldırgan tarafından katledildi. Kartal ve Maltepe’nin utancı olarak tarihe geçti.

İşte o haberler:

x