Kartalspor’da Kongre Fiyaskosu

- Yorumla

Kartalsporlunun ve Kartal halkının haftalardır beklediği kongre günü nihayetinde geldi. Ancak beklenmeyen bir fiyasko yaşandı ve bugün maç olduğu bahane edilerek kongre yapılmadı. Tabi resmi sebep “çoğunluk sağlanamaması” olarak gösterildi. Ancak aldığımız önemli bilgilere göre olay çok daha farklı. Henüz kulisler devam ediyor ve kimin başkan olacağı ve yönetim listesi tam olarak belli değil.

KULİSLER BİTENE KADAR KÜME DÜŞERİZ
Peki bu daha neyin kulisi beyler! Kartalspor küme düşüyor, istifa etmek ya da devam etmek, vereceğiniz karar sadece bunlarla limitli. Başkan değişsin aynı yönetim devam etsinle ne değişecek? Bu sadece başkanın değil tüm Kartalspor yönetiminin başarısızlığı değil midir?

“YÖNETİM İSTİFA”
Taraftarlar yönetim istifa diye bağırmakta son derece haklıdır. Yönetim geldiğinden beri çoğu eylemi hatalıydı. Kartalspor taraftarı bilet fiyatlarından yakındı, “bu takımı ucuza izletmem” dediler. Ankaragücü maçı için belirledikleri fahiş bilet fiyatını bile Ankaragücü yönetimi TFF’ye şikayet edince düşürdüler.

TRANSFERLER FİYASKO
Devre arasında Kartalspor nerede bedava futbolcu varsa kaptı. Yaşı geçmiş artık futbol oynayamadığı iddia edilebilecek futbolcuları kadrosuna kattı. Sayıyorum, Ali Zituni, Fahri Tatan, Eser Yağmur, İlhan Şahin, Eze.. Bunlardan hangisinin maddi değeri var? Bedava futbolcuyu İstanbul takımına herkes alabilir. Bu yöneticilik başarısı değil ki. Parasını alamadığı için bonservisini almış ya da kulübünden kovulmuş ve bedavaya getirilen futbolcularla mı başarı sağlanacak.

KARTALSPOR TARAFTARINDIR
Kartalspor taraftarındır ve Kartalspor’a gönül veren insanlar yönetmelidir. Kartalspor üstünden kimselerin nemalanmasına izin verilmemelidir. Kartalspor politik çıkarlara da alet edilmemelidir. Kartalspor küme düşürülmemelidir! Bu sebeple bu akıl tutulması bir an önce son bulmalı.

x
Yorumlar