Belediyenin desteklemediği Gaziantepspor anahtarları teslim ediyor!

- Yorumlar

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Gazişehir Gaziantep FK adıyla kendi kulübünü kurup desteklemeyi bıraktığı Gaziantepspor anahtarları teslim etme kararı aldı. Türk futbolunun köklü kulüplerinden Gaziantespor’da başkan Huzeyfe Durmaz, kulüp anahtarlarını teslim edeceklerini söyledi.

Bir dönem başarıdan başarıya koşan Gaziantepspor, içinde bulunduğu maddi sıkıntılarla boğuşuyor. Kulübe yardım yapılmaması ve transfer yasağınında gelmesiyle iyice zor günler yaşayan kulüp, TFF 1. Lig’de de son sırada yer alıyor. 113 Milyon TL olan borcunu bir türlü ödeyemeyen kulüp, geçen gün resmi internet sitesinden açıklama yaparak, faaliyetlerini durduracaklarını ve kulüp anahtarını kentin valisine teslim edeceklerini duyurdu.

TFF 1. Lig ekiplerinden Gaziantepspor’un kulüp başkanı Huzeyfe Durmaz, “Kulüp çalışanları ve futbolcular, maddi kaynak olmadığı için antrenmana ve maça çıkmayacaklar. Kulübün kapanması da buna bağlı çıkan sonuç olacak gibi.” dedi.

Cenk Tosun’dan destek mesajı

Beşiktaş’ın golcüsü Cenk Tosun, kapanma kararı alan Gaziantepspor ile ilgili paylaşımda bulundu. Yıldız futbolcu, kişisel Twitter hesabından Gaziantepspor taraftarına seslendi. Cenk, “GAZİANTEPSPOR GAZİANTEP ŞEHRİNİN TAKIMIDIR. Bugünlere gelmemde büyük pay sahibi olan ‘Gaziantepspor’a Gaziantep Şehri sahip çıkmalıdır. Büyük Gaziantepspor Taraftarı Bu Çınarın Yıkılmasına Göz Yummamalıdır!” ifadelerini kullandı.

x