Kartal’da ışıklarda, ters yönden gelen minibüsün ezdiği kızın cenazesi defnedildi

Kartal’da 17 yaşındaki Beyza Solmaz babasıyla birlikte yolun karşısına geçmek isterken, ters yönden gelen minibüsün altında can verdi. Cinayet gibi kazada yaşamını yitiren kızın cenazesi memleketi Han’da defnedildi.

Olay, 30 Aralık 2017’de Kartal Üsküdar Caddesi’nde meydana geldi. Babası Naci Solmaz ile birlikte diş hekimine gitmek üzere yolda yürüyen Elif Beyza Solmaz (17), Mehmet Ali Demir’in (24) yönetimindeki Kadıköy-Kartal minibüsünün altında kaldı.

Kaza nedeniyle yolda metrelerce sürüklenen Elif, feci şekilde hayatını kaybetti. Vücudunda çok sayıda kırık oluşan baba Naci Solmaz ise aylarca tedavi gördü.

Aslen Eskişehir Hanlı olan Baba Naci Solmaz, 17 yaşındaki kızı Beyza Solmaz ile birlikte İstanbul Kartal’da yolun karşısına geçmek için ilerlerken, ters yönden gelen bir minibüs onlara çarptı.

Genç kız minibüsün altında feci şekilde can verirken, Baba Naci Solmaz hastaneye kaldırıldı. 2018’e saatler kala yaşamını yitiren Beyza, Han’da gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

Kızının öldüğüne inanamayan acılı baba ambulansla mezarlığa getirildi. Solmaz ailesi ters yöne girerek, Beyza’nın ölümüne neden olan sürücüye en ağır cezanın verilmesini istedi.