Başbakan Yıldırım’dan Maltepe’deki ‘baba’ dehşetine inceleme talimatı

- Yorumlar

Maltepe, 3 Ocak Çarşamba günü akşam üstü, boşanma davası süren bir ‘baba’nın, cinnet geçirerek 2 kızını öldürmesi olayında kamu görevlilerin ihmali olabileceği gündeme bomba gibi düştü. Cinayetleri işleyen ve ardından intihar eden baba hakkında inanılmaz bir ihmal iddiası ortaya çıktı.

Baba Ali Yardım’ın olaydan önce eşinin şikayeti üzerine 22 günlük zorlama hapse çarptırıldığı ancak karar kendisine tebliğ edilmediği için ceza evine girmediği ortaya çıktı.

Başbakan Binali Yıldırım, korkunç olayla ilgili annenin ihmal iddiaları üzerine kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığının araştırılması için inceleme başlattı.

Müfettişler, annenin hangi makamlara ne zaman başvuruda bulunduğunu ve hangi işlemlerin yapıldığını tek tek inceleyerek rapor halinde Başbakan’a sunacak. Herhangi bir ilgisizlik, ihmal ve kusurun tespit edilmesi halinde incelemenin soruşturmaya dönüştürülebileceği belirtildi.

Baba Ali Yardım’dan ayrılma sürecinde olan ve sığınma evinde kalan anne Dilek Yardım, defalarca savcı ve polise başvurduğunu ama uzaklaştırma kararı aldıramadığını söylemişti.

x