Bilal Erdoğan: Beden eğitimi dersi kalkacak diye korkuyorum

- Yorumlar

Okçular Vakfı, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği proje kapsamında düzenlenen sertifika töreni Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlendi. Törene, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Valisi Vasif Şahin, İstanbul il milli eğitim müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Beyoğlu belediye başkanı Ahmet Misbah Demircan ile Bilal Erdoğan katıldı.

Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, “Müzik, resim, spor, beden eğitimi dersleri her zaman bütün müfredat sistemi içerisinde geri planda bırakılıyor. Girdiğimiz sarmal bizi hemen hemen beden eğitimi dersinin kaldırılmasına kadar götürecek diye korkuyorum” diye konuştu.

‘HAREKET OLMADAN NÖROLOJİK GELİŞİM KISITLI KALIR’

Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan konuşmasında, “Eğitim, gelişim, terbiye elbette sadece dersten, okuldan ibaret değil. Ancak girdiğimiz sarmal bizi hemen hemen beden eğitimi dersinin kaldırılmasına kadar götürecek diye korkuyorum. Gençlerimizin daha çok sporla zaman geçirmesi çok önemli. Bir hocamın ifadesi var: ‘Aslında önemli olan spor, müzik, dil bilgisi ve bunun kullanımı.’ Ama bakıyorsunuz müzik, resim, spor, beden eğitimi dersleri her zaman bütün müfredat sistemi içerisinde geri planda kalıyor, geri planda bırakılıyor. Halbuki bugün bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçek, hareket olmadan nörolojik gelişim kısıtlı kalıyor” dedi.

x