Erdoğan: Kılıçdaroğlu’nun en büyük marifeti yolsuzlukları savunmaktır

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yolsuzluklar hakkında CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çattı. Fransa dönüşü uçakta gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplandıran Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu yolsuzlukları savunmakla suçladı.

Beşiktaş’taki olaya yaklaşımının affedilir yanı yok

“Beşiktaş Belediyesi ile ilgili iş adamlarından çok sayıda şikayetler geliyor. Bazı şikayetlerin size geldiği söyleniyor. Kılıçdaroğlu’na da ulaşmıştır elbet ki. Yolsuzluk var ve Kılıçdaroğlu neden bu konuyla ilgili tedbir almadı sizce?” sorusu yöneltilen Cumhurbaşkanı, “Kılıçdaroğlu’nun en büyük marifeti yolsuzlukları savunmaktır. Nitekim Ataşehir’i nasıl savunduğunu gördük şimdi de Beşiktaş’ı savunuyor. Şu anda gerek Beşiktaş gerek Ataşehir’le alakalı kendi kızı da olmak üzere bunların hepsini belgeleri ile birlikte arkadaşlarımız açıkladılar. Beşiktaş’taki olaya yaklaşım tarzının hiç affedilir bir yanı yok bunların çok daha açık bir biçimde ortaya çıktığını göreceğiz. Bunların daha devamı var” cevabını verdi.

CHP’nin Beşiktaş ve Ataşehir belediye başkanları kısa bir süre önce yolsuzluk iddiaları nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmıştı.

x