Kartal belediye başkanı Altınok Öz’den Kartalspor’a yeni stat müjdesi

- Yorumlar

Kartal belediye başkanı Altınok Öz, her ay düzenlenen Kartal muhtarlar toplantısının Ocak ayı birleşiminde yaptığı konuşmada, Kartalspor için yeni stat yapılacağını açıkladı. Ancak stadın mevcut yerinde yapılmayacak olması hayal kırıklığı yarattı.

Stat çürük olduğu için yıkılıyor

Kartal Stadının yerine yeni bir stat yapılacağına açıklayan Öz, yeni stadın 12 bin 500 kişilik olacağını söyledi. Kartal Stadının neden yıkıldığına da açıklık getiren Öz, “Kartal Stadı yıkılıyor. Çünkü yapılan bütün testlerde son derece çürük olduğu ortaya çıktı.” dedi.

Öz sözlerini şöyle sürdürdü:

Olabilecek bir yükte tribünlerin çökme ihtimali olduğu için statla ilgili Gençlik Spor Müdürlüğü ve Kartal Spor’a yazı yazdık. ‘Bu stat çürüktür. Bu sorumluluğu Kartal Belediyesi olarak taşımayacağız’ dedik. Federasyon da burada maç yapılmasına izin vermediği için stat yıkılıyor.

Yeni stat 12 bin 500 kişilik olacak

Yeni stat ile ilgili detay veren Öz şunları söyledi:

Bunun yanında Sultanbeyli’deki dönüşümü sağlayabilmek için oradaki hak sahipleri ile bazı uzlaşmalar oldu. Çevre Bakanlığı’nın bize bu konuda bir müracaatı oldu. Biliyorsunuz Gölet Şehir Parkı olarak geçiyordu. Gölet ve üstündeki alan için Maliye Bakanlığı ile bir protokol yapıldı. Zaten yüzde 8’i bizimdi. Diğer hazineye ait olan bölüm ise stat yapmak üzere Kartal Belediyesi’ne geçti. Şimdi proje çalışması yapılıyor. Başakşehir Stadı’nı yapan mimarla görüşüldü. 12.500 kişilik bir stat yapılacak.

x