Gökhan Yüksel

Apaydın: Kartal Stadının yıkım kararını Arif Dağlar aldı

- 2 yorum

Kartal Belediyesi başkan yardımcısı ve Kartalspor başkanı Ali Apaydın, bu sabah yaptığı basın toplantısında, Kartal Stadının yıkılmasına açıklık getirdi.

Yeni Kartal Stadının Gölet mevkinde yapılacağını ve 12.500 kişilik olacağını söyleyen Apaydın, bu konuda çalışmaların devam ettiğini belirtti. Statla ilgili son dönemde yanıltıcı paylaşımlar yapıldığını kaydeden Apayadın, yıkılan stadın yerine rezidans ya da AVM yapılacağı iddialarını ret etti.

Yıkım kararı 2006’da alındı

Kartal Stadının bulunduğu alanın Kartal eski belediye belediye Arif Dağlar döneminde meydan parkı yapıldığını belirten Apaydın, “Kartal Stadının bulunduğu alan, 2006 yılında Kartal eski belediye başkanı Arif Dağlar döneminde yapılan imar değişikliği ile meydan parkı yapıldı ve günümüze kadar bu böyle devam etti. Yani Kartal Stadı 2006 yılında yıkılma kararı alındı, nedense karar uygulanmadı” dedi.

Kartal Stadının tapusunu da gösteren Apaydın, tapunun 2 ay önce çıktığını ve Kartal halkının tapulu malı olduğunu söyledi.

x
Yorumlar
yusuf

KartalSpor u bu duruma düşüren ne kadar kirli el varsa Kartalın hakkı size helal değil.
Bilin istedim.

cenk

kalan tek yer kartal mezarlığı orayı da yok edin orayada gökdelen dikin. tayyip kendi söyledi ‘istanbula ihanet ettik’ dedi. istanbulda katliama izin veren kimse hepsi ileride hapse atılmalı