Dündar efsanesini bitirdim! Senin padişahın bitiremez!

- Yorumlar

Kanaltürk’de yayınlanan Futbolizm programına katılan Mehmet Baransu ve Uğur Dündar fena kapıştı…

Uğur Dündar ile Mehmet Baransu, Aziz Yıldırım’ın “sahte” askerlik belgeleri iddiaları üzerine adeta birbirine girdi.

Mehmet Baransu, 28 Şubat döneminde Uğur Dündar ve Arena programının neler yaptığını açığa vurduğunu, bu yüzden de Uğur Dündar’ın kendisine “kin” tuttuğunu iddia etti.

Programda, Aziz Yıldırım’ın sahte olduğu iddia edilen askerlikten muaf tutulmasına yol açan belgelerin Uğur Dündar tarafından saklandığı iddia edilince Uğur Dündar canlı yayına bağlandı.

Uğur Dündar, Taraf yazarı Mehmet Baransu’ya ağır sözlerle tepki verdi. Kendisinin Aziz Yıldırım’a, birikmiş tüm parasını vermek için teklifte bulunduğunu anlatan Dündar, “Ben Fenerbahçe’ye yıllarca hizmet ettim. Aziz Yıldırım’ı da çok sevdim fakat yöneticilikten ayrılmak zorunda kaldım” dedi. Dündar sonra da Yıldırım’a ait belgeleri sakladığını iddia edenlerin müfteri (iftiracı) olduğunu söyledi.

“UĞUR DÜNDAR EFSANESİNİ BİTİRDİM”

Baransu ile sıkı bir tartışmaya giren Uğur Dündar, “dünkü çocuk” diye nitelediği Baransu’nun “Ben Uğur Dündar efsanesini bitirdim” demesi üzerine “Beni değil sen, padişahın gelse bitiremez” dedi.

Mehmet Baransu: “Bu ülkede Uğur Dündar diye bir efsane vardı. Ben o efsaneyi bitirdim. O efsaneyi bitiren haberlere imza attım. Uğur Dündar’ın bana düşmanlığı bu yüzden. Madem benim yazdıklarım, söylediklerim iftira neden o zaman beni mahkemeye vermedi.”

“PADİŞAHIN GELSE BENİ BİTİREMEZ”

İşte ikili arasındaki diyaloglardan bazıları;

“Uğur Dündar efsanesini sen değil senin padişahın bitiremez. Sen daha ana rahmine düşmemişken ben Uludere’deydim. Senin alnını karışlarım müfteri. Hadi git işine çocuk. Sen daha çok şey öğreneceksin. Asker düşmanı, sana acıyorum.”

“Sen ana rahmine düşmeden ben bu ülkenim meselelerini anlatıyordum. Sen gel benim yanıma da gazeteciliği öğren”

“Aziz Yıldırım Fenerbahçe kulübünün en büyük başkanıdır.Ben kimseyle kan davası gütmem”

“Susurluk çeteleri de beni öldürmek istedi. Ben kimseden korkmam”

x