Maltepe Çınar Mahallesi Sosyal Merkezi’nin temeli atıldı

İstanbul Maltepe’de “Maltepe Çınar Mahallesi Sosyal Merkezi” temel atma töreni gerçekleştirildi. 280 milyon TL’ye mal olacağı açıklanan tesiste Alzheimer Gündüz Yaşam Evi, Yuvamız İstanbul ve İBB Kadın gibi birimler yer alacak.

maltepe-cinar-mahallesi-sosyal-merkezinin-temeli-atildi

Törene İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen ve Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel katıldı.

maltepe-cinar-mahallesi-sosyal-merkezinin-temeli-atildi 2

Törende konuşan İmamoğlu, “Her projemizde mutlaka çocuklarımız da var, kadınlar var, gençler var. Her konuda bir ihtiyacı tamamlayan, bir eksiği tamamlayan ya da bir sorunu çözen, çok yönlü bir belediyecilik gayretimiz var” dedi.

maltepe-cinar-mahallesi-sosyal-merkezinin-temeli-atildi 4

Yeni yatırımlar ve icraatlar yapmaya devam ettiklerini belirten İmamoğlu, “Sizleri daha iyi hizmetlerle buluşturmak için, her konuda adım atmaya devam ediyoruz. Burada tek amacımız, vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak. Bu amaçla, çok yönlü belediyeciliği sizlerle buluşturmak istiyoruz. Her konuda bir ihtiyacı tamamlayan, bir eksiği tamamlayan ya da bir sorunu çözen, çok yönlü bir belediyecilik gayretimiz var” dedi.

maltepe-cinar-mahallesi-sosyal-merkezinin-temeli-atildi 5

Konuşmasının devamında İmamoğlu, şunları söyledi:

“Yaklaşık 280 milyon liralık bütçesi olan bu projemizde; Alzheimer Gündüz Yaşam Evi, Yuvamız İstanbul, İBB Kadın ve otoparkımız olacak. Burada ‘alzheimer’ın dönemin önemli bir problemi olduğunu biliyoruz. Burada destek alan hastalarımız ve yakınlarımızı, özellikle nitelikli insanlarla, nitelik hekimlerle, uzmanlarla burada buluşturmayı hedefliyoruz. Tabii bu yönüyle hem aileleri daha huzurlu hem de alzheimer hastası olan hemşehrilerimize de iyi hizmet etme gayreti içinde olacağız. Burada bir de kreşimizin olması, elbette beni çok mutlu ediyor. İstanbul’a her kazandırdığımız yeni bir Yuvamız İstanbul’un, İstanbul’un geleceğinin ve ülkemizin geleceğinin teminatı olduğunun farkındayız. Çocuklarımız için ne yapsak, az. Bunların devamını da yapacağız. Göreceksiniz; 100-150 demeden, yüzlerce ‘Yuvamız’ markasını sizlerle buluşturmanın gayreti içerisinde olacağız.”