Meteoroloji’den İstanbul uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz’in batısı, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Van, Bitlis, Eskişehir, Karabük, Bartın, Kastamonu, Karabük ile Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Hakkari çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar, Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olmak üzere Muğla’nın Bodrum, Marmaris ve Datça ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde 1 ila 3 derece artacak. Rüzgar, genellikle güney yönlerden, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 12 İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9 İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16 Adana: Parçalı ve çok bulutlu 19 Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15 Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 11 Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 12 Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 4 Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 14