Kartal Ülkü Ocaklarından O afişle ilgili açıklama!

Kartal Ülkü Ocaklarının Yakacık’taki Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Kartal Cemevi duvarına astığı afiş tepkilere neden oldu. Dernek başkanı Songül Tunçdemir tepki gösteren bir açıklama yapmıştı. Ülkü Ocakları Kartal Şube Başkanı Ersin Uzunkaya bir bildiri yayınlayarak, Tunçdemir’e cevap verdi.

Uzunkaya’nın mesajı ise şöyle:

Yunus Emreyiz Hacı Bektaş’ız…

Pir Sultan Abdal’ız, Aleviyiz, Sünnniyiz

Şah-ı Merdan Ali’yiz..

İstanbul Kartal’da Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Kartal Cemevi duvarına Ülkü Ocakları Kartal İlçe Başkanlığı imzasıyla “Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur, ruhsuz beden ceset olur” yazılı afiş yapıştırıldı iddiası ile dernek başkanı Songül Tunçdemir Aslı olmayan mesnetsiz yakıştırmalarda bulunarak Ülkü ocaklarımızı hedef göstermektedir.

Söz konusu derneğin Cemevi ile uzaktan yakından alakası olmadığı gibi Ülkü Ocaklarına ait söz konusu kartvizit büyüklüğündeki etiket çalışması dernek duvarına değil mahalledeki park ve direklere yapıştırılmıştır.

Kaldı ki Ülkü ocakları kuruluşundan bugüne hiçbir zaman Alevi vatandaşlarımız ile sıkıntı yaşamamış, böyle mezhep tartışması içine de girmemiştir. Hareketimizin Lideri Devlet Bahçeli beyin “Muhammediz, Aliyiz. Sunniyiz, Aleviyiz… Senlik benlik yok bizde… Bir aşkın aleviyiz!” sözlerini düstur edinmiş Ülkü Ocakları olarak, Alevi Türkmen vatandaşlarımız ile aramıza fitne sokmak isteyen şer odaklarına karşı dün olduğu gibi bugün de mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bazı şer odaklarının seçim arifesinde ülkemizde kaos yaratmak için bu tür oyunları daha önce Kartal Hürriyet mahallesinde Alevi vatandaşlarımızın evlerinin kapılarına üç hilal çizilerek partimiz ve Ülkü ocaklarımız üzerinden birtakım oyunlar oynamak istemişler o dönem suçluların bulunması için emniyetin özverili çalışması sonucu bunu yapanların o bölgedeki DHKP-C’li militanların yaptığı ortaya çıkmıştır.

Biz Kartal Ülkü Ocakları olarak ülkemizin birlik beraberliği vatanımızın bölünmez bütünlüğü için mezhepsel hiçbir oyunun içinde yer almayacağımızı kamuoyuna duyurur. Ülkü ocaklarında görev alan yüzlerce Alevi canlarımız ile bu tür fitnenin önüne geçmek için mücadelemize devam edeceğimizi bildiririz.

Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın.