Tuzla’da kırmızı ışıkta dehşete 10 ay ceza

İstanbul Tuzla’da kırmızı ışıkta gerçekleşen kazada sürücü Kerem Ali Bakacak ağır yaralanmıştı. Kazaya sebep olan TIR şoförü Afer Demir’in yargılandığı dava devam etti.

Tuzla Orhanlı’da 22 Ekim 2016 tarihinde kırmızı ışıkta geçerek otomobile çarpan ve sürücü Kerem Ali Bakacak’ı ağır yaralayan TIR şoförü Afer Demir’in “taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma” suçundan 4,5 aydan 1,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu 33’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Afer Demir’i “taksirle yaralama” suçundan 12 ay hapis cezasına çarptırdı.

Sanığın duruşmalardaki tutum ve davranışlarını dikkate alan mahkeme, cezada indirime giderek sanığın 10 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti. Mahkeme öte yandan sanığın cezasını erteleyerek, sürücü belgesinin 8 ay süreyle geri alınmasına karar verdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, tır şoförü Afer Demir’in “taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma” suçundan 1,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.