Kartal Belediyesi Aşçılık Okulu’nda mezuniyetler gerçekleşti

Kartal Belediyesi Aşçılık Okulu’nda mezuniyetler gerçekleşti. Kartal Belediyesi sosyal politikalar ile kursiyerleri eğitip iş sahibi yapmaya devam ediyor. Kartal Belediyesi Aşçılık Okulu üçüncü dönem  mezunlarını verdi. 56 Kursiyere, sertifikaları düzenlenen törenle verildi. 2010 yılında Kartal Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçen ve bu güne kadar 150 mezun veren Aşçılık Okulu, yeni dönem kursiyerlerini de  mezun etti.  Aşçılık Okulu, kursiyerlerin beceri ve yaratıcılıklarını iyi yerlere taşıyacak eğitim koşullarını sağlıyor. Yemek ve mutfak kültürüne dönük teorik ve pratik eğitim alan kursiyerler, Kartal Belediyesi bünyesinde gerçekleşen çok sayıda  etkinlik ve kokteyl hazırlıklarında marifetlerini sergiliyor.

Aşçı Çıraklık kursu ve Aşçı Yardımcılığı kursu olan okulda 50 kişi aşçılık eğitimi alıyor. Aşçı Çıraklığı kursu haftada iki gün dört ay, Aşçı Yardımcılığı kursu ise haftada üç gün 09:00’dan 16.00’ya kadar toplam on bir ay sürüyor. Kursiyerler aşçılık eğitimlerini tamamladığı zaman Milli Eğitim Bakanlığı’ndan, Aşçı Çıraklığı, Aşçı Yardımcılığı sertifikası alıyor. Aşçı adayları kurs süresi boyunca sıcak yemek, meze, pasta türleri, dünya mutfağından farklı yemek çeşitlerini öğreniyor. Uygulamalı olarak eğitim alan aşçı adaylarının çoğu gıda sektöründe iş bulabiliyor.

Gıda sektöründe Milli Eğitimden onaylı sertifika sahibi aşçı açığı, kursiyerlerin hemen iş bulma olanaklarını kolaylaştırıyor. Otellerde, huzur evlerinde, kreşlerde ve yemek şirketlerinde çalışmaya başlayan mezunlar, Kartal Belediyesi’ne memnuniyetlerini her defasında dile getiriyor.

Kartal Belediyesi Aşçılık Okulu’nda kursa devam eden kursiyerler, Şubat ayında mezun olup sertifikalarını almaya hak kazanacak. Aşçılık Okulu, yeni dönem kayıtları için Şubat ayında tüm Kartallıları bekliyor. Aşçılık Okulu hakkında detaylı bilgi için, Kartal Belediyesi Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi (0216) 452 3055’ten ulaşabilirsiniz.