Kartal’da anne ve babasını öldürmüştü, istenen ceza belli oldu!

İstanbul’da anne ve babasını birlikte yaşadığı evde bıçakla öldürdüğü iddiası ile Emrah Öztürk hakkında iki kez ağırlaştırılmış müebbet istendi.

Kartal’da annesi Hatice Öztürk (65) ve babası Bülent Öztürk’ü (65) öldürmekle suçlanan 38 yaşındaki Bülent Öztürk hakkındaki soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 1 Mart 2018 tarihinde işlenen çifte cinayetle ilgili soruşturmanın sonunda hazırlanan iddianamede, Hatice ve Bülent Öztürk’ün evde öldürüldüğü, incelenen kamera kayıtlarında da evden en son anne ve babasıyla birlikte yaşayan Emrah Öztürk’ün çıktığının tespit edildiği belirtildi.

Anne ve babasını bıçaklayarak öldürdü

İddianamede Emrah Öztürk’ün ifadesine de yer verildi. Emrah Öztürk’ün sorgusunda bankaya olan borcunu ödemekte sıkıntı yaşadığını, sıkıntısını anne ve babasıyla paylaştığını, onların da ödemeyi teklif etmekle birlikte kendisine hakaret ettiklerini, bu nedenle tartıştıklarını, mutfaktan aldığı bıçakla önce babasını, ardından da kaçmaya çalışan annesini bıçaklayarak öldürdüğünü söylediği belirtildi.

Kendini de bıçaklamış

Öztürk’ün ifadesinde, anne ve babasını bıçakladıktan sonra aynı bıçakla kendisine zarar vererek yaraladığını, bir süre sonra fenalaştığını, kendine geldikten sonra da evden çıktığını, yolda yaralı halini gören bir adamın kendisini hastaneye götürdüğünü, olay nedeniyle pişman olduğunu söylediği belirtildi.

İki kez ağırlaştırılmış müebbet istendi

İddianamede, Öztürk’ün, “Yakın akrabayı kasten öldürme” suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istendi. İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi