Erdoğan Kartal’da konuştu: Suyumuz var mıydı, her taraf delik deşik miydi?

İstanbul Kartal’da partililere seslenen Erdoğan, “Suyumuz var mıydı, her taraf delik deşik miydi? Yollarımız var mıydı? Ya buraları bir ilçe haline getiren biziz. Şu anda CHP zihniyeti burada. Nasıl memnun musunuz? Var mı hizmet?” ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Kartal’da seçmenlerine seslendi. Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçiş ücretinin yüksek olmasını eleştiren CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye şu ifadelerle cevap verdi:

“Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün ne gereği var” diyorlar. Bunlar Demirel’in, Özal’ın yaptığı köprüye de aynısını söylediler. Ne diyor, “Onun şöyle ücreti var, bunun şöyle ücreti var”. Yav kardeşim. Öyle veya böyle, sen işine gelen köprüden geç. O pahalı olandan geçme. Onu biz özel sektöre yaptırdık. Bu kaynakların çeşitlendirilmesidir. Parası olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçer, diğerleri diğerlerinden geçer. Bay Muharrem sen onlardan geç.”

Erdoğan, “Bay Muharrem’in terörle ilgili tek bir lafını buldunuz mu. Yok. Aday oldu gitti o partinin cumhurbaşkanı adayını cezaevinde ziyaret etti. O partinin cumhurbaşkanı adayı niye cezaevinde. Başka aday mı bulamadınız. Ne kadar kolay yol” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

– Devletin memuruyla bakıyorsunuz, aman yarabbi. nasıl küfürlü konuşmalar. Bunlardan cumhurbaşkanı adayı olur mu?

– Suyumuz var mıydı, her taraf delik deşik miydi? Yollarımız var mıydı? Ya buraları bir ilçe haline getiren biziz. Şu anda CHP zihniyeti burada. Nasıl memnun musunuz? Var mı hizmet?

– Biz size efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik ve hizmetlerle yanınızda bulunduk. (Kartal) Buraları bir ilçe haline getiren biziz.

– Parası olan Yavuz Sultan Köprüsü’nden geçer, diğerleri öbüründen geçer.

– Bay Muharrem’in terörle ilgili tek bir lafını buldunuz mu. Yok. Aday oldu gitti o partinin cumhurbaşkanı adayını cezaevinde ziyaret etti. O partinin cumhurbaşkanı adayı niye cezaevinde. Başka aday mı bulamadınız. Ne kadar kolay yol.