İnce’den Kılıçdaroğlu’na kurultay resti: Hayır derse örgüt kendisi çözecektir

- Yorumlar

Muharrem İnce, dün gece Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeye ilişkin bugün Meclis’te bir açıklama yaptı. Dün geceki görüşmede, Kılıçdaroğlu’na ilettiği teklifi açıkladı.

Muharrem İnce, seçimden 8 gün sonra CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin ardından bugün Meclis’te gazetecilerin karşısına çıktı. İnce, gazetecilerin “Size bir teklif geldi mi?” sorusu üzerine şu açıklamaları yaptı:

“BUNU KAYBETMEYELİM”
“Ben şöyle söyledim, ‘Büyük bir devlet adamlığı yaptığını, kurultayda kendisine rakip olmuş birini cumhurbaşkanı adayı yaptığını, kendisiyle rekabet içinde olmak istemediğimi ama milletinde cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında gördüğü, yaşadığı umut var. Bunu kaybetmememiz gerektiğini, kendisi isterse olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim Genel Başkan olabileceğimi kendisinin Onursal Genel Başkan olacağını, bir abi-kardeş ilişkisi içerisinde kendisi grup başkanı olarak parlamento başkanı olarak bu çalışmaları yürüteceğini böyle bir teklifte bulundum.

“HAYIR DERSE, ÖRGÜT ÇÖZER”
Kendisi evet yada hayır demedi. Kendi takdiridir. Kendisi hayır derse ben imza toplamayacağım. Hayır derse örgüt kendisi çözecektir bu işi.Genel kurulu toplarsanız genel başkan olarak CHP’nin başında ben, Onursal Genel Başkan olarak da siz olabilirsiniz diye bir teklif götürdüm kendisine. Ben bu teklifi yaptım. Bilemiyorum kendi takdiridir. Kendisi hayır derse imza toplamayacağım. Örgüt kendisi çözecektir. Ben sadece teklifimi söyledim.”

x