Kartal’da 5. Pir Sultan Abdal’ı Anma ve Kültür Festivali düzenlenecek

- Yorumlar

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Kartal Şubesi Cemevi, 5. Pir Sultan Abdal’ı Anma ve Kültür Festivali programını açıkladı. Üç gün sürecek festivalde panel, şiir ve müzik dinletisi ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. 31 Ağustos Cuma günü başlayarak üç gün sürecek festivalin programı şöyle:

31 Ağustos Cuma, Saat 18:00 Hasat Sanat Atölyesi’nde karikatür sergisi. Saat 19.30 Panel. Moderatörlüğünü Niyazi Yaşar’ın yaptığı panelde, PSAKD Eski Genel Başkanı ve Milletvekili Kemal Bülbül “Alevilerin Güncel Sorunları ve Alevi Kurumları Olarak Güncel Görevlerimiz” ve Araştırmacı Yazar Mehmet Bayrak “Tarihte Alevi Katliamları” konularını değerlendirecekler.

1 Eylül Cumartesi, Saat 17:00 PSAKD Kartal Şube Semah Ekibi ve Gülbengin verilmesinin ardından PSAKD Kartal Şube Başkanı Songül Tunçdemir, PSAKD Genel Başkanı Gani Kaplan konuşmalarını yapacak. Ardından, Şiir Dinletisi, PSAKD Kartal Şube Müzik Grubu “Güneşin Yolcuları”, Cumartesi Anneleri ve saat 20:00’de ise Neşe Bakay, Grup Vardiya ve Cengiz Özkan konseri.

2 Eylül Pazar, Saat 17:00’de PSAKD Kartal Şubesi Cemevi Zakirleri ve şiir dinletisi. Saat 19:00’da ise Grup İsyan Ateşi, İstanbul KHK Direnişçileri, Özgür Doğan, Grup Alamor, Musa Kurt ve PSAKD Çocuk Korosu, Sercan Direk ve Cihan Çelik konser verecek.

x