Kartal Belediye Tiyatrosu Yetenek Sınavı için ön kayıtlar 1 Eylül’de başlıyor

- Yorumlar

Kartal Belediye Tiyatrosu Drama ve Oyunculuk Okulu, 2018-2019 eğitim dönemi için yeni öğrencilerini seçiyor. 20 Ekim 2018’de gerçekleştirilecek yetenek sınavıyla yeni öğrencilerini kabul edecek Kartal Belediye Tiyatrosu Drama ve Oyunculuk Okulu için ön kayıtlar, 1 Eylül 2018 Cumartesi günü başlıyor.

Ön kayıtlarını yaptıran oyuncu adayları, 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek özel yetenek sınavını geçtikleri takdirde, 2 yıl sürecek kapsamlı bir drama ve oyunculuk eğitimini ücretsiz almaya hak kazanacak. 15 yaş ve üstü oyuncu adayları; girecekleri yetenek sınavında, hazırladıkları bir komedi ya da dram parçasını jüri önünde sergileyerek ter dökecek.

Kartal Belediye Tiyatrosu Drama ve Oyunculuk Okulu’nda eğitim, her yıl Ekim ayında başlayıp Haziran ayında sona eriyor. Kartal Belediye Tiyatrosu’nda ilk yıl “Farkındalık”, ikinci yıl ise “Farkındalıkları Kullanma” eğitimi veriliyor. Ayrıca oyunculuk eğitiminde; “Diksiyon”, “Beden Dili”, “Sahne Bilgisi”, “Geleneksel Türk Tiyatrosu”, “Tiyatro Tarihi”, “Rol Alıştırmaları” ve “Dramaturji” dersleri okutuluyor.

Bugüne dek yüzlerce gence ücretsiz tiyatro- oyunculuk eğitimi veren, birçok öğrencisinin Güzel Sanatlar Fakültesi ve konservatuarları kazanarak eğitimlerine devam etmelerini sağlayan Kartal Belediye Tiyatrosu Drama ve Oyunculuk Okulu, birçok öğrencisine profesyonel olarak kendi grubunda, farklı topluluklarda, TV dizilerinde, sinema ve reklam filmlerinde oyuncu veya yönetmen olmanın da yolunu açtı.

Müracaat ve detaylı bilgi için: Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi : 0216 2806717

x