Üniversite öğrencileri Aydos Ormanı’nı temizledi

“Her atık çöp değildir” etkinliği kapsamında öğrenciler çöp, plastik, kağıt,cam ve metal atıkları geri dönüşüme kazandırdı.

İstanbul Okan Üniversitesi ve Kartal Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilen “Her atık çöp değildir” etkinliği kapsamında öğrenciler Kartal Aydos Ormanı’nda çevre temizliği yaptı.

İstanbul Okan Üniversitesi’nden 30 öğrencinin katıldığı etkinlikte çöp, plastik, kağıt, cam ve metal atıkları geri dönüşüme kazandırıldı.100 çöp poşeti toplanarak geri dönüşüm sağlandı.

Etkinliğin gerçekleştirmesinde öncülük yapan İstanbul Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Araştırma Görevlisi Görkem Önal “Çevre Haftası dolayısıyla belediyeye öğrencilerimizle birlikte doğa yürüyüşü ve çevre temizliği yapmak istediğimizi ilettik. Aydos Ormanı’nda gerçekleştirilen temizlikte Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars da bizimleydi. Etkinlik sonunda yaklaşık 100 çöp poşeti toplanarak geri dönüşüm sağlandı” diye konuştu.

Kartal Belediyesi Çevre ve Koruma Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars etkinlik öncesi yaptığı bilgilendirmede “Çevre insanların ve tüm canlıların hayatları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır. Geri dönüştürülen 1 ton cam atık ile 100 litre petrol tasarrufu sağlanıyor. 1 metal içecek kutusunun geri dönüşümü ile 100 voltluk bir ampulün 20 saat çalışması kadar enerji kazanıyor” dedi.